bilety
pl
home

Strefa dziecka

Nie ma lepszego miejsca, w którym sport spotyka się artystycznymi kreacjami, szaleństwo plastyczne miesza się z radosnymi zabawami ruchowymi, a do tego wszystkiego inspiruje i pobudza jeździecka atmosfera. Na wszystkie maluchy czeka Strefa Dziecka (paw. 6), w której oprócz sportowych zabaw dzieci poznają one dobroczynny wpływ jeździectwa i kontaktu ze zwierzętami.

Strefa KIDS ZONE zaprasza wszystkie dzieci od piątku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.00.

Ponadto polecamy na obywającej się w tym samym czasie CAVALIADZIE

 

Zobaczcie, jak było rok temu

17.06_CAVALIADA__Festiwal__1_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__10_.jpgmini.j17.06_CAVALIADA__Festiwal__11_.jpgmini.j17.06_CAVALIADA__Festiwal__12_.jpgmini.j17.06_CAVALIADA__Festiwal__13_.jpgmini.j17.06_CAVALIADA__Festiwal__2_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__3_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__4_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__5_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__6_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__7_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__8_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal__9_.jpgmini.jp17.06_CAVALIADA__Festiwal.jpgmini.jpg

 

--------------------------------------------------------------------------

Piekarnia młodego jeźdźca

Mali uczestnicy CAVALIADY odwiedzą „Piekarnię młodego jeźdźca”, w której wspólnie przygotują zdrowe wypieki, wezmą udział w pokazach naturalnej produkcji, czy degustacjach.

piekarnia.jpgpiekarnia-002.jpg

Animacje dla Dzieci

W kreatywnych warsztatach maluchy tworzyć będą podkowę szczęścia, kolorowe bałwanki i ozdoby, a na ich oczach animatorzy wyczarują zimowe zwierzątka. Będzie również kącik malowanek na twarzy, farbowania włosów i przyprawiania kolorowych końskich ogonów. Z okazji mikołajek odbędą się baliki.

cavaliada_straefa_dziecka.jpg

animacje_dla_dzieci.PNG

www.animacje-dla-dzieci.pl

Wioska Indian

cavaliada_indianie.jpg

 

Poznając kulturę Indian, dzieci wezmą udział w grach i zabawach takich jak rybki, bizonki, żółwie i strzałki, nauczą się tańca i śpiewu rdzennych mieszkańców Ameryki. Chłopcy i dziewczynki spróbują strzelania z łuku i z dmuchawki. Kto będzie ciekaw, zajrzy również w garnki i sprzęt kuchenny Indian oraz wypróbuje tradycyjnych potraw takich jak: tacos z sosem, kawę po meksykańsku, popcorn, suszonych owoców, herbat ziołowych, czy kakao. Podczas warsztatów dzieci wykonają zabawki indiańskie, przygotują kalendarz zimowy Indian, w którym opiszą piktogramami najróżniejsze opowieści. Mali goście CAVALAIDY nauczą się robić łapacza snów. Nie zabraknie również teatrzyku lalek, które w tradycji indiańskiej nazywa się bunraku.

Łucznicy

cavaliada-lucznicy.jpg

 

 

Na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Konnego zasmakujemy łucznictwa konnego na wdzięcznym rumaku imieniem Pinokio. Doświadczeni instruktorzy zaprezentują także, w sposób bezpieczny, inne sztuki walki – szermierkę szablami go-now pieszo i konno oraz łucznictwo tradycyjne. Będzie można także zapoznać się z historycznym wyposażeniem łucznika konnego.

Strefa Ruchu Akademii Wychowania Fizycznego

 

cavaliada_awf.jpg

 

 

 

W strefie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu pod opieką trenerów dzieci poznają różne dyscypliny sportowe. Będzie piłka nożna, piłka ręczna, hokej czy konkursy sprawnościowe. Bedzie chodzenie po taśmie, czyli Slackline, Trickboard, Speedminton (połączenie badmintona, squasha i tenisa), czy chusta animacyjna KLANZA, a także i inne konkurencje o charakterze festynowym.

-------------------------------------------------------------------------

Pawilon Polskiej Hodowli

 

fotobueno_mtp_cavaliada_09-12-2012-10.jp

 

Wszystkich dzieci zapraszamy do PAWILONU POLSKIEJ HODOWLI – wyjątkowego miejsca, w którym hodowla spotyka się ze sportem, praca jest fascynującą przygodą, a nauka świetną zabawą! ...więcej>>

Zapraszamy przedszkolaków i uczniów!

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Strefy Dziecka także zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne! Piątek, 5 grudnia to dzień przygotowany specjalnie dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. CAVALIADA oraz odbywający się w tym samym czasie Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych przygotowały ciekawe atrakcje. Oprócz Strefy Dziecka, najmłodsi odwiedzą Pawilon Polskiej Hodowli oraz zobaczą atrakcyjne pokazy na Arenie B.

Jeśli są Państwo zainteresowani udziałem placówki w CAVALIADZIE Poznań, prosimy o wypełnienie FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO >> pobierz <<